DISTRIBUIȚI

Recent au avut loc meciurile semifinalei pentru Cupa raionului.
Echipa „Atletic” a satului Copăceni pe teren propriu s-a întâlnit cu echipa„ Pișcevic” din satul Țambula. Meciul a fost destul de încordat. Gazdele nu au fost prea ospitaliere și au marcat de cinci ori în poarta oaspeților.

La Biruința echipa „Cristal” a avut ca rivali pe fotbaliștii echipei „Spicul din satul Chișcăreni. Ambele echipe au demonstrat pregătire și au depus străduințe pentru a obține victorie. Au jucat frumos, demonstrându – și tot arsenalul lor tehnic și tactic. După prima repriză oaspeții conduceau cu scorul de 2:1.În repriza secundă gazdele au forțat jocul și au marcat trei goluri în poarta adversarilor. Cu scorul de 4:2 meciul a fost câștigat de echipa „Cristal”.
Astfel în finala Cupei raionului la fotbal, ediția anului 2022 se vor întâlni echipele.