Finalistele Cupei sunt cunoscute

129
DISTRIBUIȚI

Duminică, 30 aprilie la Sângerei și Copăceni au avut loc meciurile din semifinala pentru Cupa raionului la fotbal. Deținătoarea cupei din anul trecut, echipa „Atletic” Copăceni a primit acasă echipa „Cristal” din or. Biruința. Amatorii de fotbal prezenți în număr mare au avut parte de un meci frumos demonstrat de ambele echipe. Fotbaliștii echipei „Atletic ”spre deosebire de cei de la „Cristal”, care jucau mai mult individual, au demonstrat un joc colectiv, cu multe lovituri pe poartă, de la orice distanță. La finalul meciului arbitrii au fixat scorul de 6:2 , în favoarea echipei gazdă. La Sângerei echipa CF „Sângerei” a jucat cu echipa „Pișcevic” din satul Țambula. Din primele minute de joc echipele au făcut schimb de câte o lovitură periculoasă pe poartă. Oaspeții au avut  patru ocazii bune de a marca în prima repriză, însă le-a reușit numai una. Repriza a doua a fost în totalitate dominată de jucătorii echipei „Piscevic, care de două ori au trimis balonul în poarta sângerenilor. Cu scorul de 3:0 au obținut victoria fotbaliștii din Țambula. Pe parcursul întregului meci, tinerii jucători ai CF Sângerei au depus eforturi  pentru a egala forțele în teren, dar păreau foarte obosiți. Astfel echipa „Atletic” și „Piscevic” se vor duela în marea  finală pentru Cupa raionului, ediția anului 2023. În finală anului trecut pentru Cupă au jucat tot aceste două echipe și a învins echipa „Atletic”. Rămâne să vedem dacă va avea loc revanșa.

Meciul final va avea loc pe data de 7 mai cu începere la orele 16.00 pe stadionul din or. Sângerei