DISTRIBUIȚI

Campionatul raional de fotbal este în plină desfășurare.Duminică pe stadionul orășe-nesc s-a jucat meciul dintre FC.SÂNGEREI-STEAUA IZĂRENII VECHI.
Gazdele au ieșit în avantaj încă din primul minut după ce transformat cu succes un penalty. După marcarea golului aceștea s-au relaxat, astfel oaspeții au creat mai multe faze periculoase. Acestea nu au fost zădarrnice, deoarece la mijlocul primei reprize în minutul 35 s-a remarcat atacantul oaspeților, Mihail UNGUREANU, a marcat o cursă individuală spectaculoasă, reușind să parcurgă tot terenul, a înscris cu o scăriță lăsându-l fără replică pe portarul gazdelor Andrei Chelari. Deasemenea jucătorul mai sus menționat a fost și cel mai faultat om al meciului, astfel ajungând la peste 70 de ilegalități doar asupra unui jucător. În meciul paralel rivala echipei FC SÂNGEREI, FC. VICTORIA, a învins și ea în meciul cu ZORILE-CIUCIUENI. După 11 etape jucate cele 2 rivale au reușit să adune același număr de puncte câte 31. Următoarea etapă va avea loc la data de 16 iulie, când echipa FC. SÂNGEREI este liberă, iar FC. VICTORIA o va primi acasă pe echipa EXTREMIX,cu începutul de la ora 18:00 la Complexul sportiv ,,OLIMPIADA 80”.