DISTRIBUIȚI

Fotbaliştii raionului s-au luptat pe terenurile de fotbal pentru Cupa raionului-2021. Meciul final pentru acest trofeu a avut loc pe stadionul din satul Copăceni. S-au întâlnit echipele finaliste: Pişcevic din satul Ţambula şi Avântul, reprezentanta satului Prepeliţa.

În prima repriză fotbaliştii echipei “Avântul” au fost mai activi şi au marcat două goluri în poarta adversarilor. Însă jucătorii echipei “Pişcevic” nu doreau să cedeze meciul. În repriza secundă ei au atacat destul de insistent poarta adversă. Au reuşit să marcheze doar o singură data. Meciul s-a finalizat cu scorul de 2:1 în favoarea echipei “Avântul”, care a devenit câştigătoarea Cupei raionului. Este de remarcat faptul că această echipă câştigă Cupa la fotbal al doilea an consecutiv.